Aktualności

wrz01

Jaki narożnik wybrać do salonu?

Meble wypoczynkowe, które chcemy postawić w salonie, powinny nie tylko pasować do aranżacji wnętrz pod względem stylu – warto, by pełniły również bardziej praktyczną rolę i były wyposażone w szereg dodatkowych funkcji. Na co konkretnie zwrócić uwagę rozglądając się za narożnikiem do pokoju dziennego?

wrz  01
Więcej
lip01

Jak wyczyścić krzesła tapicerowane?

Często użytkowane krzesła tapicerowane są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Osiada na nich kurz, pojawiają się plamy z rozlanej kawy czy odciski łap ukochanego psa. Ich czyszczenie zależy tak naprawdę od rodzaju materiału użytego do ich obicia.

lip  01
Więcej
cze10

Wygodne i funkcjonalne fotele tapicerowane

Któż nie lubi zanurzyć się w miękkim uszaku po ciężkim dniu, zrelaksować się odrobinę z książką w ręku czy z filiżanką parującej herbaty obserwować migoczące w kominku płomienie? Nie da się ukryć, że wygodne i funkcjonalne fotele tapicerowane stanowią najważniejszy i najczęściej oblegany z mebli w wielu domach. Co decyduje o niesłabnącej od wielu lat popularności tych ogromnych siedzisk?

cze  10
Więcej
kwi30

Meble tapicerowane i wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Nie wychodzą z mody od wielu dekad, pasują do każdej przestrzeni, a dzięki elastycznym rozwiązaniom można je łatwo dopasować do swoich potrzeb. Meble tapicerowane, bo o nich oczywiście mowa, to trend, który cieszy się niesłabnąca popularnością wśród konsumentów. Oto kilka rzeczy, które każdy powinien o nich wiedzieć.

kwi  30
Więcej
kwi30

Sypialnia w salonie - jak ją dobrze przygotować?

Niewielkie mieszkanie lub kawalerka, w którym żyją bardziej liczne rodziny, to spore wyzwanie aranżacyjne. W takich domach z powodu braku dostatecznego metrażu rolę sypialni często gra salon. Jak zatem go wyposażyć, by spełniał wymagania wszystkich członków rodziny?

kwi  30
Więcej
kwi30

Fotel i sofa w kratę

Nie da się ukryć, że istnieją w dekoratorstwie takie wzory, których popularność nie słabnie z upływem lat. Jednym z nich jest... krata. Klasyczny szkocki tartan, elegancka pepitka, wyrazisty madras – na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materiałów różniących się między sobą wielkością kwadratów, kształtem linii i zastosowanymi przeszyciami. Coraz częściej ten print pojawia się również na fotelach i sofach, deklasując stonowane zestawy wypoczynkowe.

kwi  30
Więcej
kwi30

Jak usunąć zacieki na kanapie?

Czyste i zadbane meble stanowią ozdobę każdego wnętrza. Niestety, często eksploatowane narożniki, tapczany czy fotele - zwłaszcza te obite jasną tapicerką - z upływem czasu mogą ulec zabrudzeniu. Jeśli zastanawiacie się Państwo, jak usunąć zacieki na kanapie, tutaj znajdziecie odpowiedź.

kwi  30
Więcej