Zasady użytkowania mebli

Jeśli pragniecie Państwo cieszyć się zakupionymi w naszym sklepie towarami jak najdłużej, to przekazujemy Wam istotne wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania mebli. Pamiętajmy, że zasady zostały stworzone po to, by ich przestrzegać - wierzymy, że weźmiecie sobie Państwo do serca nasze zalecenia.

 

Zachowajcie szczególną ostrożność w transporcie i podczas rozładunku - niezależnie od tego, czy kupiliście narożnik, kanapę, łóżko, stół czy szafę, niezbędne jest prawidłowe wypoziomowanie i ustawienie sprzętu na równej powierzchni. Przy rozpakowywaniu nie zaleca się ciąć folii ostrymi narzędziami. Przy rozkładaniu czy przesuwaniu mebli wypoczynkowych należy stosować się do zamieszczonych w instrukcji zasad.

 

Korzystajcie z mebli zgodnie z ich przeznaczeniem - to najważniejsza zasada. Modele zaprojektowane z myślą o wnętrzach domowych nie powinny być pozostawiane na zewnątrz. Należy je przechowywać w pomieszczeniach suchych i zamkniętych oraz chronić przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, tylko wtedy będą nam bowiem służyły przez wiele lat.

 

Zadbajcie o właściwy mikroklimat - większość mebli powinna z zasady stać w pomieszczeniach o temperaturze 15 - 40°C i wilgotności w granicach 40-70%. Wyższe lub niższe wartości mogą spowodować uszkodzenie konstrukcji i elementów wykończeniowych. Należy również zwrócić uwagę na odległość od różnego rodzaju źródeł ciepła.

 

Chrońcie meble przed uszkodzeniami mechanicznymi - w trakcie ich użytkowania korzystajcie z podkładek pod kubki czy garnki; nie siadajcie na podgłówki, krawędzie czy oparcia; nie stawiajcie ciężkich przedmiotów na siedzisku.

 

Stosujcie właściwą pielęgnację - zanim zabierzecie się za czyszczenie dowiedzcie się, jakimi preparatami można usunąć zabrudzenia z danej powierzchni. Nie próbujcie wywabiać plam na siłę, gdyż zapewne doprowadzi to do nieodwracalnych uszkodzeń materiału. Pod żadnym pozorem nie używajcie silnych środków chemicznych.

 

W trakcie długotrwałego użytkowania w miejscach szczególnie narażonych na działanie promieni słonecznych czy intensywne czyszczenie mogą się pojawić odbarwienia - jest to całkowicie naturalny proces, który nie podlega reklamacji.

 

To są tylko podstawowe zasady zalecane przy użytkowaniu naszych produktów. Jeśli potrzebujecie dodatkowej porady lub macie Państwo jakieś wątpliwości dotyczące eksploatacji, to skontaktujcie się z nami - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.